Děkuji všem, kteří přišli na výtvarná setkání, které pořádám. A děkuji všem, kteří mi dali na jevo, že to byl pro ně užitečně strávený čas nebo že sami sebe příjemně překvapili. Dává to smysl mé práci. Díky ní jsem poznala spousty úžasných lidí, od kterých jsem se hodně naučila a stále se učím. Slova několika jsou uvedena na této stránce. Lenka Kalová


… moc, opravdu moc doporučuji Ateliér Lenky Kalové. Lenka naučí malovat úplně všechny jakýmkoliv materiálem. Její přístup i vedení jsou laskavé a srdečné.( Jitka, České Budějovice 2021)


Velmi oceňuji přístup lektorky Lenky Kalové. Je erudovaná a umí svoje znalosti velmi citlivě předat. Je mi s ní každý rok moc fajn. (Martina, Letní škola Velehrad 2020)


Kurz byl velice pěkný, přínosný, zajímavý, jediné, co bych potřebovala je, aby trval déle. Byla to krásná tvořivá relaxace. Člověk si vyčistí hlavu a alespoň na chvíli na vše zapomene a tvoří, žije jen ve svém světě. Úžasné.(Účatsnice Letní školy ve Velehradě 2020)


Očekávání byla dalece překonána, nevěřila bych, co dokážu. Paní lektorko, děkuji za skvělý a láskyplný a zároveň vysoce profesionálí přístup ke všem! Akce byla naprosto skvělá! (Ivana, Letní škola Velehrad 2020)


Děkuji za kurz kreslení pravou hemisferou, moc mi to pomohlo při přijímacích zkouškách. Na školu jsem se dostala.  (Lucka, jaro 2020)


Lucky práce byly … to se nedá popsat, jak jsem zírala. A kolegové ve škole též! Moc Vám děkuji !!!! (Maminka účastnice kreslení na jaře 2020)


Dobré odpoledne, ahoj Lenko.
Chtěla jsem Ti společně se svým manželem moc a moc poděkovat za velmi příjemně strávený víkend. Pod Tvým vedením jsme dokázali nemožné. Již máme vytištěné další předlohy a hlavně chuť tvořit. Myslíme si a doufáme, že se na Tvém dalším kurzu zase objevíme.
Děkujeme za společnou fotografii, my bohužel nefotili, tak další poskytnout nemůžeme. Posílám jen svůj obrázek, který jsem po příjezdu ještě večer dokončila. Mám z něj ohromnou radost, i když má spoustu nedokonalostí, tak se musím pochlubit.
Ještě jednou velikánské díky. Rozdáváš lidem radost!
Luba a František, kurz Tužka 1 v Českých Budějovicích, leden 2020


Dobrý den, Lenko,
   zdravím z Jihlavy a jsem moc ráda, že jsem mohla do Budějovic jet. Nakonec jsme zvládly s kolegyněmi i cestu domů…
    Jsem už absolventkou Tvých kurzů potřetí a baví mě to čím dál víc. Přijela jsem domů opravdu nabitá a mám velkou chuť v kreslení a malování doma pokračovat. Strávila jsem krásné dva dny, moc Ti děkuju.
    Budu se těšit na další setkání s Tebou na Tvých kurzech. 
    Katka, kurz Dry Brush v Českých Budějovicích, leden 2020
 

 
Krásné ranko Leni?
Děkuji za zaslání fota, bylo to nádherné setkání a kurz byl úžasný ?.
Děkuji Ti za to, že nám ukazuješ, co je v nás a co díky úžasnému Tvému vedení dokážeme v sobě objevit?.
Jsi úžasný člověk a já Ti moc děkuji ???
Těším se na další setkávání ?.
Přeji Ti kouzelné dny s láskou Linda P
kurz Tužka 1 v Českých Budějovicích, leden 2020
 

Milá paní Lenko, ještě jednou Vám mnohokrát děkuji za úžasné lekce a za to, jaká jste! Ať máte stále pohodu na těle i na duši, abyste mohla dál a ještě hodně dlouho rozdávat všechno, co v tak hojné míře rozdáváte všem frekventantům Vašich kurzů: pohodu, radost z tvoření, sebedůvěru, schopnost objevovat nové krásné věci v sobě i kolem sebe a mnoho dalšího. Děkuji za všechno, přeji báječné dny a možná někdy na některé z Vašich akcí na shledanou!

účastnice programu pro seniory, který vznikl ve spolupráci s Informačním centrem ICOS Český Krumlov, o.p.s. , září 2019


Dobrý den, paní Kalová, děkujeme Vám za zaslání fotek, dorazily. Ještě větší díky Vám patří za vedení kurzu a práci s dětma. Dcerka se pod vaším vedením pustila do práce, kterou by si dobrovolně sama nevybrala a tím nakousla obrovské téma lidského těla z jiné strany. Spíše od začátku. Syn měl z kreslení dobrý pocit a pochopil, že ho může tužka poslouchat. A když se oči budou dívat, že se mohou dít věci… Přeji Vám spokojené kreslíře a neutuchající nadšení při předávání nového pohledu na svět.

maminka účastníků kurzu kreslení pravou hemisferou pro děti, srpen 2019


Ahoj Leni, moc děkuji za úžasný víkend, který jsem měla možnost prožít ve tvé společnosti pozitivní energie a „naučila jsem se kreslit“ 🙂 Ne, to samozřejmě zdaleka ještě neumím, ale díky tvému přístupu, poznatkům, radám, jsem se nebála něco nakreslit a mou kočičku obdivují všichni v mém okolí, i když já vím, že není dokonalá a je co zlepšovat. ……  Tvá práce je úžasná a měníš lidi, aniž by sis to uvědomila. 🙂 a to je moc fajn, takových lidí je málo a společnost je spíš zaměřená jiným směrem, bohužel. Proto je o to víc příjemné a pro mě i naplňující, když se můžu setkat s někým jako jsi ty, kdo mě obohatí a zanechá ve mě svou stopu.
Díky moc .-)
Měj se moc hezky.
Katka, víkendový kurz Tužka 1,  leden 2019


Hezký den. Původní plán byl, že namalovaný obrázek ze sobotního malování akrylem na plátno nám daruje Hanička pod stromeček. Její radost a touha podělit se o výsledek samozřejmě způsobila, že obrázek jsme s manželem uviděli už v autě cestou domů….Je to moc krásný ptáček. Hanička je teď přesně v tom věku, kdy přestává být spokojená se svým kreslením. Jsem ráda, že o vás vím, protože takovou radost z kreslení jako v sobotu neměla už dlouho. Během školního roku je pro nás nemožné najít čas na pravidelné kurzy. Pokud byste měla kreslení pro děti kolem 10 roku někdy během víkendů nebo prázdnin, dejte mi prosím vědět. Budu se snažit sledovat vaše webové stránky, ale většina kurzů je pro dospělé, nebo s dolní hranicí 12 let. Krásný advent.

Jitka, maminka malé účastnice z kurzu malování akrylem na plátno pro děti školního věku s podtextem: Dovolte svému dítěti pro vás namalovat vánoční dárek. 1.12.2018


Zdravím Tě, Leni, z Ostravy a posílám slíbené fotky, které jsem na mobilu nafotila. Musím uznat, že ještě teď čerpám energii z této skvělé akce.:-). Tolik pozitivní energie a inspirace jsem nečekala. Těším se na naše další setkání v létě. Moc se nám tam s Renčou líbilo, určitě bych se s ní přihlásila i na Tužku. Snad bude místo. Přeji Ti hodně štěstí 🙂
(Eva – kurz malby akrylovými a olejovými barvami, Praha, duben 2018)


Pro Lenku: Celý Ordějov už ví, probíhá kurz kreslení. – Tužky, čtvrtky, náčrtníky – stali jsme se výtvarníky. Tygři, koně, ježci, sovy – ne každému uhel hoví. Když si někdo neví rady – neotočí se k němu Lenka zády. Čárka sem a tady stín, snad už si s tím poradím. To je ale překvapení, co to vzniká za umění. Portréty, bodláky, stromy – každý kreslí tak, jak umí. Zapoj mozku půlku pravou, učiň sobě práci hravou. Udržuj hemisféry v rovnováze, ať je ti vždy a všude blaze. Dík, Leni, za inspiraci, pustíme se do práce jak draci. Těšíme se za rok zase vstříc nové výtvarné kráse. (Pavlína, Jiřina, Irena, Šárka, Libuše, Andrea, Regina, Drahomíra, Viera, Milena, Eliška, Monika, Šárka, Kateřina, Karla, Šárka, Lenka, Letní škola pro dospělé, Ordějov, srpen 2018)


„…pošlu ti zajímavé video… je tam přesně o kreslení na školách…
já až s tebou jsem zjistila, jak krásné to je… díky tobě jsem si uvědomila, že to jde i jinde, v jiných oblastech života… a děkuji ti nejen za tohle ale taky za to, že nás nehodnotíš… že nás chválíš… poradíš…to jsem od učitelů nezažila…obvykle to byla slova kritiky… po které člověku jen kleslo sebe_VĚDOMÍ a to přece je strašné…
a je tam hezká myšlenka – jen když se děti naučí dělat chyby, mohou být originální…to se mi líbí… a je to tak… my byli za „chyby“ kárání… a tak jsme se báli chybovat… a přitom proč?“ (Lucka, 19.1.2018)


…Byly to velmi příjemné dny, které mne nastartovaly na nový školní rok. Ráda bych si rezervovala místo na malbu olejem v říjnu… Pokud by byly další kurzy v Praze, ráda bych je absolvovala. Moc děkuji za velmi pozitivní a duši hladící přístup. (Šárka, kurz kreslení Tužka 1 v Praze, srpen 2017)


… děkujeme ti, že jsi v nás zažehla světýlko, které nás povede a bude svítit na všech našich výtvarných cestách. (Jana, Jiřka, Iva, Dan, Naďa, Jana, Hanka, Pavla, Efča, Monika, Renata, Jitka, Kája, Olga, Romana, Ivana, Alena, Jarča, Dušan, Pavlína, Renáta, Ivana, Vierka, Zdena, Milena, Martina, Stáňa, Letní škola 2017)


Milá Lenko, moc děkuju za zaslané fotky, dýchla na mě atmosféra kursu a zahřálo mě to u srdce. Určitě se mnou počítej na další letní školu, pokud by byla v Písku, bylo by to fajn, ale nemám problém přijet do Velehradu, je to kouzelné místo. Až to budete plánovat, prosím, dej vědět a počítejte se mnou a Janou Růžičků, byla nadšená.
S pozdravem a přáním krásného dne… (Jana, Letní škola 2017)


A ještě jednou veliké díky za nádhernou atmosféru na Velehradě a za spoustu inspirace do výuky. Už jsem se začala těšit do školy na prvňáčky.:-D Pohodový zbytek prázdninového času. (Monika, Letní škola 2017)


Děkuji za nádherné 4 dny plné tvoření, smíchu, kamarádství, odpočinku a snové relaxace! Prostě 10 bodů z deseti a ještě jeden navíc za pocit pohody, který jsem si odvezla domů… (Lucie, Letní škola 2016)


Děkuji za náměty, posuny, blízkost, radost, naplnění, pomoc, lehkost a tvořivost…a za to že jste….   ( Lenka, Letní škola 2016)


Až jednou budu mít tiskovou mluvčí, tak to nebude nikdo jiný, než Lucie Šánová. Lépe bych pocit ze snové „dovolené“ nevyjádřila. Díky oběma Lenkám a mé tiskové mluvčí! 🙂 Děkuju!!! (Radka, Letní škola 2016)


… čtyřdenní malovací úžasnost v Ordějově u Bystřice pod Lopeníkem … děkuji ti, Lenko za krásné nové poznávání.
Tedy ne vše se mi úplně zdařilo, třeba můj autoportrét si prý rozhodně nikam nepověsíme, řekl můj Jára 😀 (a já to chápu ;), ale i tak mě těší a některé obrázky – ač ještě nedodělané – mě těší obzvlášť
(Letní škola 2016 – Šárka)


Ahoj, měla bych zájem jet příští léto na Letní školu do Ordějova na pastelky. Už teď se těším. Chtěla jsem ještě jednou moc poděkovat za krásné chvíle strávené ve Velehradě a samozřejmě i v Praze na suchém pastelu a tužce. Moc mi to dalo a doufám, že vše využiji v letošním školním roce. :)))) Hezké klidné dny. (Květa, Letní škola 2016)


Ještě jednou moc děkuji za skvělé dny na Ordějově. Bohužel však měly jednu nemalou chybu – strašně rychle utekly. 😉
Bylo to super – kreslit, relaxovat, něco nového se dozvědět, naučit, poznat skvělé lidi, být téměř bez mobilu a internetu, zkrátka super. Tímto bych si ráda rezervovalo místečko na příští rok na pastelky. Už nyní se velmi těším.
Neplánujete nějaký kurz v Břeclavi?
Ještě jednou děkuji, kurz byl pro mne velmi inspirativní.
(Šárka, Letní škola 2016)


Dobrý den,
moc děkujeme za krásně prožitý víkend, naprosto neuvěřitelnou skutečností se stalo to, že jsme schopni namalovat krásný obrázek. Posílám naše výtvory před a po. Můžete je klidně zveřejnit, ať všichni vidí, že kreslit může opravdu skutečně každý.
Syn se do kreslení zamiloval (ač ještě na začátku kurzu tvrdil, že kreslení ho nebaví) a ptá se po pokračování kurzu.
Doufám, že se na jaře opět všichni setkáme.
Mějte se krásně a díky.
(Pavla a Zdenda, Osek – říjen 2014)


„Vždycky mě zajímalo kreslení a malování, a tak jsem se přihlásila na kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou u Lenky Kalové. Naučila jsem se kreslit tužkou opravdové portréty. Velice mě to nadchlo, a proto jsem pokračovala kurzem kreslení pastelkami a akvarelem, pak kurzem malování akrylem a kurzem kreslení podle skutečnosti. Kurzy byly díky Lence velice příjemné a já jí děkuji, že mi ukázala, jak na to. Nyní kreslím portréty a maluji obrazy na zakázku. (Soňa, září 2014)


V dubnu 2014 jsme připravili v rámci literárního festivalu Literatura žije v literární kavárně Měsíc ve dne hodinku čtení s malováním pro malá děti s názvem DĚTEM DO OUŠKA A VŠEM PRO RADOST. Dostali jsme tuto milou odezvu: „Čtení pohádek dětem pro nás znamená víc, než občasná chvilka strávená s dítětem u knížky. Naprosto si uvědomujeme, jak moc důležité je každé slůvko přečtené v jakékoliv pohádce, pro dětské ouško. Každý den se, spolu s dětmi v naší školce, přesvědčujeme o tom, že číst znamená poznávat, uklidnit myšlenky a vykouzlit úsměv na tvářích dětiček. Zapojením se do tohoto projektu, jsme přiblížili důležitost čteného slova. Všem děkujeme za nezapomenutelnou hodinu našich životů. Dětské centrum Strom života“


…..Ještě jednou Vám sděluji moje velké poděkování „Díky!“, bylo to opravdu moc fajn 🙂 Moc se raduji a vůbec nelituji, že jsem se na váš kurz přihlásil. Bylo to úžasné prožití tohoto víkendu! I když není relax jako relax – ale tento relax byl super!
Původně jsem nabízel účast na kurzu celé naší rodině 2+2, ale bez nadšení… Nyní mne přivítali s uznáním – takový výsledek ode mne nečekali 🙂 Škoda, že jsme to nemohli prožít všichni společně jako rodina. To by bylo ještě zajímavější.
Právě jsem o víkendovém zážitku vyprávěl kolegovi v práci, a tak jsem si nahlas uvědomil také toto:
* to jak vnímáme svět kolem nás z pohledu času můžeme sami ovlivnit – je to v nás
* to co se děje kolem nás je naším vnímáním a stejně jako vnímání času, můžeme i toto ovlivnit.
Vy se mějte moc hezky, děkuji za podporu a pomoc.
Nashledanou, Aleš, 7.duben 2013


…..Pořád jsem ze sebe překvapená, co jsem se v kurzu naučila a přiznám se, že se mi moje obrázky zcela nekriticky začaly líbit, jednak výsledek samotný a jednak fakt, že je pro mě za každým obrázkem schovaný i kus práce (při mém tužkovém tempu měsíc na obrázek) 🙂 Nekreslím každý večer, někdy i týden, ale když už začnu, je to jen a jen moje chvilka (spíše tedy dlouhé hodiny) a jsem pouze ve svém vlastním světě a je mi nádherně. Myslím, že byste to měla vědět, že mi kurz moc pomohl. Už si neříkám, že to nezvládnu, ale že to zkusím a uvidím. A od ukončení kurzu jsem žádný list papíru nezahodila a žádný obrázek nevzdala, i když mi jich zůstalo jen pár. Vlastně jsem teď trošku pod tlakem, protože jsem slíbila portréty řadě známých a protože držím slovo, jsem teď vlastními sliby uvězněná tak na půl roku a myslím, že až budu mít splněno, nebudu chtít dlouho malovat žádné obličeje 🙂 Eva, 3.10.2012


Na kurzu kreslení v Netolicích byla paní Anna Johana Nyklová, která se po bližším seznámení proměnila na Babku Ťapku – autorku knihy BABKA  ŤAPKA na kraji světa aneb NOVÝ  ZÉLAND očima české babičky. Setkání s paní Nyklovou bylo velmi milé a já si díky ní uvědomila, že nikdy nevíme jaká dobrodružství na nás čekají – v jakémkoli věku….

„Dobrý den, milá paní Kalová, jsem ráda, že jsem mohla tou trochou do mlýna přispět k Vaší dobré náladě, kterou jste dokázala tak výborně předávat i vy nám. Kurz pro mne znamenal velice mnoho, protože celý život mi je líto, že neumím kreslit a najednou jsem schopna udělat takový krásný obrázek. Mám z toho velkou radost. A vůbec mi ten kurz jednak úplně odstranil můj celoživotní mindrák, ale hlavně mne obohatil o nádherný zážitek z pocitu, že to také umím nakreslit. A pak ta atmosféra, která tam celé ty dva dny byla, to bylo něco úžasného. I jsme se všichni zasmáli a dokonce já, která jsem nikdy kreslit neuměla, jsem si tam uvědomila, že nejsem takové dřevo, jak jsem si o sobě myslela……. Jak jsem říkala, že se k tomu asi v dohledné době nedostanu, tak si myslím, že jsem se mýlila, protože už teď mám chuť zase něco nakreslit. Mé dceři jsem slíbila, že dostane ode mne k Ježíšku portrét její prababičky, jejíž krásnou fotku mám doma. …..Mějte se pěkně a srdečně Vás zdraví BABKA ŤAPKA Anna Johana Nyklová, 14.2. 2011″


Ahoj Lenko, moc Ti děkuji za příjemných 10 lekcí. Zpočátku jsem měla obavy, jak to zvládnu a že se ztrapním, protože mé domácí snahy něco nakreslit dopadly vždy velmi neuměle. A tak jsem 55 let žila s přesvědčením, že nemám talent a kreslit nikdy nebudu umět, přestože můj tatínek namaloval spoustu pěkných obrazů.
Mé obavy, že mi to nepůjde, rychle rozptýlila příjemná atmosféra i první pokusy, které k mému překvapení dopadly podstatně lépe, než jsem čekala. Snažila jsem se dobře dívat, a i když jsem většinou nevěděla, jak s kresbou pokračovat a vůbec jsem si nevěřila, stačilo poslouchat Tvé rady a prostě to zkusit. A pozorovat předlohu a trpělivě a pomalu stínovat a to moje oko se nějak přesunulo přímo do tužky a ono se to nakreslilo, ani nevím jak.
Každý týden zůstaly na dvě hodiny stresy a starosti za dveřmi a já se vždy potěšila milou společností a rychlým pokrokem svých dovedností.
Zdravím a těším se na pokračování kurzu a zítra na mandaly, Mirka , 19.4.2011


Dobrý den Lenko, nevím, jestli si mě budete ještě pamatovat, byla jsem na Vašem kurzu kreslení pravou mozkovou hemisférou minulý rok na podzim v Českých Budějovicích. Chtěla jsem Vám v první řadě moc poděkovat, protože díky Vám a Vašemu kurzu jsem se naučila vyjadřovat kresbou a přináší mi to vnitřní klid a co víc, hrozně mě to baví. Také se mi splnil můj sen a vzali mě na tu architekturu do Prahy a myslím, že velký podíl na tom měly právě mé výtvarné práce. Musím říct, že neustále překvapuji sama sebe, co všechno dokážu nakreslit. K přijímačkám jsem musela kreslit hlavně stavby a měla jsem ze začátku trochu strach, jak mi to půjde. Ale pořád jsem si opakovala, že musím kreslit tak, jak to vidím a ne tak, jak vím, že by to mělo být. A dopadlo to skvěle. Tak jsem se rozhodla poslat Vám pár mých výtvorů, protože mě napadlo, že by Vám to možná udělalo radost. Doufám, že Vás to potěší. Mějte se moc krásně a přeji hodně úspěchů a štěstí. Moc Vám děkuji za vše!
Petra, 26.8. 2008


Dobrý den paní Kalová, já osobně Vás znám ještě jako Tůmovou. Jsem Vám velice vděčná za to, co jste mi poskytla. Přibližně před pěti lety jsem absolvovala Váš kurz v Roudnici n. L. Kreslím doposud, jelikož už mám 2 děti, tak mi poslední dobou moc času a hlavně klidu nezbývalo. Ale teď už i ten mladší malinko povyrostl, tak můžu opět „ trénovat“ a kreslení se věnuji intenzivněji. Pokud s někým hovořím o mých kresbách a dojde na téma, kde že jsem se to naučila, ráda a s hrdostí odpovídám, že u Vás a sděluji Vaší internetovou adresu. Takže ještě jednou moje velké díky, díky, díky. Přeji hodně pracovních úspěchů a spokojených klientů. 24.6.2010,  Markéta


Dobrý den Lenko,
v sobotu jsem absolvovala Váš kurz Mandaly. Protože se mi to líp napíše, než říká, chtěla bych Vám tímto způsobem moc poděkovat. Ten kurz (zřejmě i lidé, kteří tam byli) mi ukázal můj problém, který jsem už dávno někam „zašoupla“ nebo spíš chtěla „zašoupnout“ a teď si ho, doufám, už konečně vyřeším a snad bude „mít dušička pokoj“. Mandaly jsem chtěla malovat už dlouho a teď konečně vím, jak na to, díky Vám. Navíc jsem tam poznala pár lidiček, kteří jsou strašně fajn a s některými se doufám ještě i uvidím. Doma byli z mých mandalek nadšení, což mě moc potěšilo, ale je zajímavé, že nejvíc se všem líbila mandalka, která mě samotné se líbí ze všech najméně, to je zvláštní. Napadají mě samé  samé nové mandalky, takže poběžím koupit pastelky a budu malovat.
Takže děkuji moc za tuhle Vaši činnost a přeji Vám mnoho úspěchů a
úsměvů.
Krásný den, Dáša , 19.1. 2009,

A o dva roky později Dáša napsala: Již delší dobu maluji mandalky akrylem i pro lidičky na přání a má to úspěch a já mám z toho velkou radost….


….po kurzu paní Lenky Kalové jsem začala vnímat okolní svět jinýma očima…stíny..síla a hloubka detailu…kreslení je pro mne relax a nádherná meditace a vnitřní harmonie…děkuji za pomocnou ruku paní Kalové ve svém vnitřním sebepoznávání….vřele doporučuji všem. 23.1.2011 – Jiřinka


Krásný dobrý den,
na začátek musím moc poděkovat že jsem se mohla zúčastnit Vašeho kurzu. Naučila jsem se na věci a lidi kolem sebe dívat jinýma očima……taky jde o to, aby si člověk víc věřil.
Jestli můžu tak se pochlubím s portrétem a jedním obrázkem.Ten druhý obrázek je taková moje srdeční záležitost.Můj tatínek,miloval a pracoval u koní. Měl v šuplíku namalovaný obrázek koně,strašně jsem si přála to umět nakreslit. Ne že bych to nezkoušela,ale nikdy z toho nevyšel kůň. Na milý obrázek jsem časem zapomněla. Chlubila jsem se doma,maminka povídá abych zkusila namalovat tu tátovu kobylu.Tak jsem jí zkusila,není tak pěkná jako originál,ale je moje. Ještě jednou moc děkuji.
Přeji krásný den, 20.2.2011, Kuřitková Eva


Lenka Kalů ve mě probudila hluboko zašitej talent a pokud by mi někdo před tímto kurzem tvrdil, že za deset lekcí nebo dokonce víkend zvládnu nakreslit obrázek tak podobnej realitě jakékoliv věci a tváře, tak se mu vysměju a pošlu ho do háje, ale po necelé polovině kurzu jsem nakreslil podle fotky svoje auto a to dokonce v průjezdu kaluží . No a jakmile mi bylo ukázáno jak na oči a ústa, tak se to rozjelo úplně samo, však každej kdo navštíví tyto stránky, ať posoudí sám.
29.4.2011, Dyny, absolvent večerního kreslení pro dospělé